JAK ZMIERZYĆ PSA?

Aby uniknąć nietrafionych zakupów i niedopasowanych rozmiarów, podpowiadamy jak zmierzyć Wasze sierściuchy, aby nasze akcesoria służyły im jak najlepiej i mogły dobrze spełniać swoje zadania. Do zebrania wymiarów przyda się centymetr krawiecki. Pies w trakcie pomiarów powinien stać swobodnie wyprostowany. Nie dodawajcie nic do wartości, które Wam wyjdą. Nasze produkty zawsze w odpowiednich miejscach mają nieco regulacji, aby lepiej dopasować je już na psiaku.

Nie zalecamy mierzenia dotychczas używanych akcesoriów, mierzcie bezpośrednio na ciele psa. Psiak powinien czuć się w nowym wdzianku komfortowo i nic nie powinno go uwierać. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zmierzenie jego gabarytów.

UWAGA! Jeśli Wasz piesek jest nietypowy lub znajduje się na pograniczu wymiarów, wybierzcie na karcie produktu opcję DOSTOSUJ ROZMIAR i wpiszcie dokładne wyniki pomiarów.

WSKAZÓWKI POMIARÓW

SZELKI GUARD / GO AHEAD / BEZUCISKOWE

1. Zmierz obwód szyi w jej najszerszym punkcie, u podstawy. Przednia obręcz szelek powinna biec od mostka do nasady karku psa.

2. Zmierz obwód klatki piersiowej w jej najszerszym miejscu, kawałek za przednimi łapami (ok. 2-3 cm).

3. Zmierz górny pasek grzbietowy (jako jedyny nie posiada regulacji). Startujesz u nasady szyi psa, między łopatkami, a kończysz ok. 2-3 cm za przednimi łapami, tam gdzie pasek przecinać się będzie z tylną obręczą.

4. Zmierz dolny pasek mostkowy (odległość między dwiema obręczami biegnąca przez mostek psa i w dół, pod brzuszkiem). Dobrze dobrane szelki powinny z przodu opierać się o podstawę szyi (na obręczy barkowej), a z tyłu być kilka cm odsunięte od przednich łap (w zależności od gabarytów psa ok 3-4 cm), tak aby podczas ruchu nie obcierały pach.

szelki antyucieczkowe

Ponieważ psie sylwetki są bardzo różne, szelki antyucieczkowe szyjemy praktycznie w całości na wymiar. Oznacza to, że mimo iż na obwodach posiadają regulację, musisz poświęcić trochę czasu na poprawne zmierzenie psiaka, aby były dobrze dopasowane i spełniały swoją funkcję. Zobacz foto poniżej, a następnie:

Wybierz rozmiar szelek bazujący na obwodzie klatki piersiowej w najszerszym miejscu (ok 3-4cm za przednimi łapkami). To na rysunku ta różowo-łososiowa linia oznaczona jako rozmiar (XS-XL).

1. Zmierz przednią obręcz barkową, u podstawy szyi (tam, gdzie kończy się szyja, a zaczyna tułów).

2. Zmierz obwód klatki piersiowej psa kilka cm za drugim pomiarem. W zależności od wielkości i budowy psa może to być inna długość odcinka. Zwykle jest to miejsce, gdzie już są żebra i klatka zaczyna się nieco zwężać i zaczyna się psia talia. Nie mierz za daleko, zwłaszcza jeśli masz samca (grozi ryzykiem regularnego obsikiwania szelek!)

3. Zmierz górny pasek grzbietowy, który kończy się tam, gdzie będzie przecinał się z trzecią, ostatnią obręczą. Ten odcinek nie jest regulowany, dlatego ważne, aby był dobrze zmierzony.

4. Zmierz odcinek na mostku, który połączy obręcz barkową ze środkową (brzuszną). Ten pasek będzie regulowany.

5. Na brzuchu obręcz środkowa i ostatnia połączone będą paskiem, który nada całej konstrukcji stabilności. On również nie jest regulowany.

Do podanych przez Ciebie wymiarów dodamy w obie strony regulację tak, aby szelki można było dobrze dopasować już na psiaku.

Zmierz szyjkę psiaka centymetrem krawieckim w jej najszerszym punkcie. Obroża nie powinna być za ciasna ani za luźna. Miarę zdejmij tak, aby swobodnie można było pod nią włożyć 2 palce. Nasze obroże posiadają regulację, więc możesz zawsze dopasować obrożę już na psiaku. Jeśli wymiar wypadnie dokładnie na pograniczu rozmiarów, sugerujemy wybrać większy lub napisać do nas, na pewno coś doradzimy!

jak zmierzyć - obroża z klamrą

To obroże idealne dla psów, które uwielbiają wysmykiwać się ze standardowej obroży niczym David Copperfield uwalniający się magicznie z klatki pełnej rekinów. Zalecane są również dla osobników, które mają szyjki szersze od głowy, Pomiar do tego typu obroży zbieramy u nasady głowy psa, w jej najszerszym miejscu, tak aby można było ją swobodnie zdjąć i założyć. Po założeniu powinna luźno i swobodnie spoczywać na karku, tak aby się nie zsunęła. Podczas spaceru na smyczy i lekkim pociągnięciu obroża będzie zaciskać się do ustalonego wcześniej rozmiaru. Oprócz części zaciskowej nasze obroże półzaciskowe oraz martingale posiadają również regulację obwodu, aby lepiej dopasować je do szerokości szyjki.

jak zmierzyć - obroża półzaciskowa
Jak zmierzyć psa - obroża półzaciskowa